Regionální potravina 2018 - získali jsme ocenění za mošt jablko-hruška

Vítězové Regionální potraviny v Plzeňském kraji 2018

10. 5. 2018

TISKOVÁ ZPRÁVA

Plzeň 10. května 2018 – Již podeváté se v Plzeňském kraji soutěžilo o Regionální potravinu. Hodnotitelská komise dnes rozhodla, které další produkty získají punc kvality. Na stupeň vítězů přivádí výrobky jejich výjimečná kvalita, výborná chuť a suroviny z daného regionu. O značku Regionální potravina se letos ucházelo 111 výrobků od 33 výrobců. Největší zájem byl o kategorii Masné výrobky tepelně opracované.

Výrobky za Plzeňský kraj přihlášené do soutěže dnes hodnotily dvě komise, každá po sedmi hodnotitelích. Tvořili ji zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

O soutěž je každoročně velký zájem. V loňském roce se přihlásilo 81 produktů, letos už 111. Zatímco v předchozím roce byl největší zájem o alkoholické a nealkoholické nápoje, dnes vévodily masné výrobky tepelně opracované. Celkem bylo za tuto kategorii 21 kandidátů od 8 výrobců.

Značku Regionální potravina získávají každoročně nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Jedná se o produkty vyrobené v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže. Zároveň i podíl místních surovin je stanoven nejméně na 70 procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky tím mají pevnou vazbu k regionu, například se může jednat o krajové speciality. O logo se soutěží v devíti kategoriích.

K  udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje 2018 navrhla hodnotitelská komise následujících 9 výrobků:

Plzeň 2018

 

 

Regionální potravina 2016

Ocenění za sušené třešně

Pro výrobu sušených třešní je použito výhradně vlastní ovoce z nebílovských sadů, obhospodařovaných společností LUKRENA. Celý proces je od počátku až do konce pouze ruční práce, tj. od vypeckování, sušení na dřevěných sítech až po samotné zabalení. Chuť i barva je typická podle odrůdy zpracovaných třešní. Při výrobě nejsou použity chemické látky ani konzervanty, ovoce není doslazováno ani sířeno.

Celkem 9 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Plzeňského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2016. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 79 produktů od 27 výrobců. O logo soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 23 výrobků z kategorie Masné výrobky tepelně opracované, včetně uzených mas.

Výrobky hodnotila 8členná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

K udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje 2016 navrhla hodnotitelská komise 9 výrobků z následujících kategorií:

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě SUŠENÉ TŘEŠNĚ Lukrena a.s.

 

Regionální potravina 2015

V Plzeňském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

12.5.2015

Tisková zpráva – (Klatovy 12. května 2015) Celkem 8 výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Plzeňského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2015. O tuto značku, která je zárukou místního regionálního původu, se letos ucházelo 78 produktů od 31 výrobců. O logo soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly masné výrobky.

Výrobky hodnotila 7členná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. „Úroveň posuzovaných výrobků v rámci soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje byla vysoká, zejména v kategoriích Masných výrobků a Ovoce a zelenina. Velmi potěšitelné je i to, že malí a střední výrobci kladou důraz na správné označení svých produktů a na kvalitu použitých surovin, stejně jako na vyšší míru přidané hodnoty,“ uvedl předseda hodnotitelské komise Ing. Jindřich Fialka, ředitel Odboru potravinářského Ministerstva zemědělství ČR.

 Alkoholické a nealkoholické nápoje Nebílovský mošt – příchuť jablko hruška Lukrena a.s.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 475 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Regionální potravina 2013

Regionální potravina 2012

26.4.2012 se uskutečnilo v areálu Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech zasedání hodnotitelské komise soutěže. Komise tradičně složená z odborníků ministerstva zemědělství, státní veterinární správy, státní zemědělské a potravinářské inspekce, agrární a potravinářské komory a Státního zemědělského a intervenčního fondu posuzovala 63 výrobků od 25 výrobců. Rozhodování bylo jako vždy velmi obtížné, protože stejně jako v minulých letech měly předložené výrobky vysokou kvalitu a o vítězi rozhodovaly detaily.

Podle propozic soutěže může vítězem být pouze jeden, takže komise rozhodla následovně:

Oficiální vyhlášení výsledků soutěže v Plzeňském kraji se koná na nádvoří krajského úřadu 29.5.2012

Kategorie: Ovoce a zelenina

Vítěz: LUKRENA a. s. - Hrušky sušené

Regionální potravina 2010

V roce 2010 získala naše společnost ocenění v soutěži o regionální potravinu za jablečný mošt.

Ocenění v novinách MLADÁ FRONTA DNES dne 8.11.2011

 - Nebílovský mošt získal 1.místo

             

 

 

 

Značka KLASA je udělována ministrem zemědělství již od roku 2003. Zaslouží si ho jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Díky pečlivému předvýběru Vám při nákupu stačí orientovat se podle loga KLASA a máte jistotu, že nesáhnete vedle.

Pokud jste spotřebitel, hodí se Vám přehled oceněných výrobků, právě probíhající soutěže nebo recepty. Jako výrobce oceníte například pravidla pro udělování značky KLASA, jak o značku požádat nebo přehled pořádaných veletrhů. Nejen pro novináře jsou zde připraveny tiskové zprávy, reklamní spoty nebo fotogalerie.

 

                                

TOPlist