Recepty

Máme pro Vás jedinečné, léty prověřené recepty, které jsme posbírali mezi našimi blízkými i přáteli. Věříme, že Vás tyto recepty zaujmou natolik, že je sami využijete. Najdete zde recepty snadné, ale i o něco složitější, v každém receptu užijete některé z našich nabízených produktů. Přejeme Vám dobrou chuť.

Koláčky z křehkého těsta s jablky

Připravíme si: jablka, cukr, rum, rozinky, citronová šťáva, křehké těsto (máte jistě svůj domácí oblíbený recept nebo najdete v kuchařce), pikantní marmeláda, vajíčko na potření

Postup:
Jablka oloupeme, nakrájíme na kostičky a chvilku dusíme s trochou cukru, rumu, rozinkami, citronovou šťávou, a lehce zahustíme pudinkem.
Z křehkého těsta vykrájíme kolečka, okraje potřeme vajíčkem. Hromádku jablek vložíme na těsto a navrch lžičku pikantní marmelády.
Ze zbytku těsta vykrájíme rádýlkem proužky a křížem naskládáme na koláčky. Celé potřeme vajíčkem a posypeme hnědým cukrem. Péct na 180°C do růžova.

Dobrou chuť!

Koláčky s jablky peče Martina Lindová, kavárna Jako doma, Sladkovského 19, Plzeň

Kontakt

Vedoucí sadů
Jana Zikmundová
Obchodní zastoupení, marketing, PR, akce Slavnosti jablek, akce Enviromentální den pro školy
Bc. Markéta Jungová
LUKRENA a.s.
Dolní Lukavice 196 334 01 Dolní Lukavice vedená u Krajského soudu v Plzni , oddíl B, vložka 890. Datum zápisu: 22. června 1998
IČO: 251 90 539
DIČ: CZ25190539